Detské tábory naše lokality

Chata Lubetha

Dvadsať kilometrov od Banskej Bystrice, doslova v srdci Slovenska – presne v jeho geografickom strede – sa v romantickej doline rozprestiera chotár rázovitej obce Ľubietová, kedysi jedného zo siedmych kráľovských banských miest, v ktorom sa po stáročia ťažilo zlato a striebro. Kúsok od konca obce, uprostred čistinky obklopenej zo všetkých strán kopcami a lesmi majestátnych a tajomných Veporských hôr, čaká na vaše deti novozrekonštruovaná chata Lubetha s kapacitou 85 lôžok a s rozľahlým areálom plnom detských atrakcií. Mladšie deti akiste potešia najmä domček na stračej nôžke, rozprávková krajina Lubetha s vílami a škriatkami či preliezkovo a hojdačkovo s množstvom všakovakých preliezok a hojdačiek. Staršie si zas na upravených ihriskách radi zahrajú futbal alebo basketbal. Kopec zábavy si deti užijú aj pri živom človeče, streľbe z luku či vzduchovky, pri skákaní na trampolíne, jazdení na koni, pri stolnom tenise, v zime pri sánkovaní a lyžovaní v neďalekom lyžiarskom stredisku. Počas celého roka dobre padnú túry takmer panenskou prírodou – nekonečnými lúkami plnými rozvoniavajúcich kvetov, nad ktorými poletujú stovky pestrofarebných motýľov, pradávnym lesom, v ktorom rozvoniavajú mach, hríby, lesné jahody i maliny a pod nohami chrupčí ihličie, čistinkami popretkávanými zurčiacim potôčikom plnom lesknúcich sa minerálov...

O plné a zábavné využitie doslova každej minúty pobytu detí sa starajú šikovní animátori.

>Chata Lubetha je vychýrená svojou vynikajúcou domáckou kuchyňou, v ktorej nechýbajú také pochúťky ako domáce buchty, ľubietovská zemiaková haruľa, ľubietovská fazuľovica či kotlíkový guláš. Strava päťkrát denne nasýti aj najhladnejšie žalúdky.

Aj kvalitou ubytovania sa chata Lubetha radí medzi špičkové zariadenia pre pobyty detí. Ubytovanie poskytne v dvojlôžkových izbách v apartmáne alebo rodinných izbách, všetky majú vlastné sociálne zariadenie so sprchovacím kútom.

Ľubietovský tábor je ideálnym miestom pre aktívny oddych a nekonečnú zábavu na krištáľovo čistom vzduchu rozvoniavajúcom sviežou vôňou ihličia. Deti si z neho odnesú spústu zážitkov a domov sa vrátia nabití energiou. Aj preto je chata Lubetha miestom, na ktoré sa radi vracajú.

Hodnotenia

Galéria

Momentky z predošlých táborov

Mapa lokality