Detské tábory naše lokality

Penzión Medvedica

Penzión Medvedica sa nachádza pod končiarmi majestátnych slovenských hôr, Vysokých Tatier. Je obklopený ihličnatými lesmi a prekrásnou prírodou v tichej lokalite na okraji Tatranskej Štrby. Jeho postavenie na rozhraní Liptovského a Spišského regiónu, len 8 km od Štrbského plesa je ideálnym východiskovým miestom nielen na turistiku vo Vysokých a Nízkych Tatrách ale aj zimné športy v najlepších slovenských lyžiarskych strediskách. Priestranný areál penziónu má široké možnosti využitia na šport i na oddych, jeho súčasťou je multifunkčné asfaltové ihrisko, kde sa dá hrať tenis, volejbal, basketbal, nohejbal a podobne. K dispozícii je stolný tenis, biliard či altánky s posedením a detské preliezky. Pod chatou preteká potôčik s umelou hrádzou a jazierkom, pri ktorom sa môže variť guľáš, opekať alebo grilovať. Okolitý les je vhodný na prechádzky, turistiku i cyklistiku a bonusom tejto lokality je neopakovateľný výhľad na Kriváň, jeden z najznámejších slovenských štítov.

Ubytovanie v penzióne je v dvoj- alebo trojposteľových izbách a v apartmánoch. Vybavenie izieb zahŕňa televízor, chladničku, balkón vlastné hygienické zariadenie. Stravovanie je formou plnej penzie v priestoroch jedálne, jedlo sa podáva 5-krát denne s pitným režimom.

Okolie tiež ponúka široké možnosti ako stráviť voľný čas, zažiť pritom kopec zábavy a spoznať krásy slovenskej prírody. Tatranská Štrba, vzdialená len 1 km od penziónu tvorí spolu s časťou Štrbské Pleso podtatranskú obec, spojenú ozubnicovou železnicou „Zubačkou“. Počas jazdy vlakom po nej, sa vám naskytne nádherný výhľad na tatranské lesy a skalné štíty. Návšteva najznámejšieho tatranského plesa je len jednou z možností kam si spraviť výlet v tomto regióne. Zo Starého Smokovca premáva pozemná lanovka na Hrebienok, ktorý je známym turistickým strediskom na úpätí Slavkovského štítu vo výške 1285 m. n. m.. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza mestečko Liptovský Hrádok s viacerými kultúrnymi pamiatkami ako napríklad stredoveký hrad či renesančný kaštieľ, Važecká jaskyňa alebo horská bobová dráha v Tatranskej Lomnici. Úžasný deň plný zábavy môžete stráviť v najväčšom slovenskom aquaparku Tatralandia so širokou škálou vodných atrakcií, ktoré su v prevádzke počas celého roka. Jedinečným zážitkom je prehliadka galérie Tricklandia, v ktorej okrem optických ilúzií na námety slovenských ľudových povestí a rozprávok nájdete aj antigravitačné miestnosti a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. 

Hodnotenia

Galéria

Momentky z predošlých táborov

Mapa lokality